Uszkodzona szybka w iPhone 6s – co zrobić?

1483

Każdy użytkownik smartfonów ceni sobie ich nienaganny stan. Z tego powodu warto zatroszczyć się o sprawność swojego urządzenia, ponieważ w przeciwnym wypadku nie będzie ono obsługiwane w sposób komfortowy, a do tego odrzuci estetów swoim naruszonym wyglądem, czyli na przykład, kiedy wymagana jest wymiana szybki. Jesteś posiadaczem iPhone 6s i potrzebujesz pomocy z rozbitym ekranem? Jesteś w dobrym miejscu!

Smartfony nie bez powodu cieszą się sporą popularnością. Jest to związane z faktem, że za ich pomocą można dokonywać płatności, rozmawiać, prowadzić kalendarz, sprawdzać ważne informacje, oglądać filmy, grać w gry, a nawet pracować! Do tego dochodzi poręczność urządzenia, które mieści się w kieszeni każdego człowieka. Dlaczego to ma znaczenie? Mianowicie, dzisiaj telefon może służyć niemal do wszystkiego, dlatego istnieje bardzo dużo sytuacji, przez które może ulec usterce. Serwisy potwierdzają, że ostatnio bardzo często klienci potrzebują usługi, którą jest wymiana szybki w iPhone 6s.

IPhone 6s to telefon dosyć stary, ponieważ swoją premierę miał w 2015 roku. Cieszy się jednak popularnością ze względu na obecnie niską cenę. Urządzenia marki Apple są bowiem idealnie dostosowane do systemu operacyjnego, dzięki czemu wszystkie aplikacje dobrze na nich działają, a użytkowanie jest komfortowe i płynne. Nie można się temu dziwić, bo kiedy na systemach Android pracują setki, jeżeli nie tysiące urządzeń, tak na iOS zaledwie kilka. Niestety, pewnym mankamentem modelu, którego dotyczy ten artykuł, jest wytrzymałość ekranu.

Oczywiście, w 2015 roku testy wytrzymałości wyświetlacza wypadały całkiem nieźle, jednak już na tamten moment nie były zachwycające. Kiedy aluminiowa obudowa znosiła wiele, tak szybka została zbita po upadku z wysokości jednego metra. Nie należy jednak rozpaczać, kiedy taka sytuacja się wydarzy, ponieważ można z usterką sobie poradzić, nawet samodzielnie.

IPhone 6S – wymiana szybki

W przypadku Twojego urządzenia konieczna jest nowa szybka? IPhone 6s to model, który wymaga odpowiedniego podejścia do demontażu ekranu. Mianowicie, w tej generacji zastosowano silny klej mocujący, który wymaga odpowiedniego ogrzania. Istnieją różne sposoby na to, jak to zrobić. Niektórzy stosują opalarkę lub suszarkę, jednak nie jest to najbardziej bezpieczna metoda. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w profesjonalny separator, czyli urządzenie przeznaczone do odklejania ekranów. Po ogrzaniu wystarczy użyć np. przyssawki, by podważyć wyświetlacz. Szybka do iPhone 6s nie jest droga, zwłaszcza że to dość wiekowy model. Kiedy szkło zostanie zdjęte, to należy odpiąć je od płyty głównej, ponieważ jest z nią połączone za pomocą charakterystycznych taśm.

Wymiana wyświetlacza lub szybki w iPhone 6s na własną rękę może jednak nie być najlepszym pomysłem, ponieważ wymaga dużej precyzji i odpowiedniego wyczucia, bo w przeciwnym wypadku można dany podzespół uszkodzić.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy serwisu?

Serwis może być niesamowicie pomocy. Nie należy bać się wysokich kwot za pomoc, ponieważ wspominane było już kilka razy, że iPhone 6s to telefon niemłody. Z tego powodu zarówno podzespoły, jak i praca specjalisty nie jest droga. Jednak w odróżnieniu od samodzielnego reperowania można mieć pewność, że naprawa będzie skuteczna. Co więcej, nawet w przypadku ewentualnego błędu fachowca – dobra firma zwróci Ci pieniądze za wszelkie szkody.

Zależy Ci na profesjonalnej naprawie swojego smartfona marki Apple? W takim razie sprawdź ofertę serwisu Naprawiamy.To! Placówka mieści się w Poznaniu, jednak wyjątkową cechą tej instytucji jest fakt, że nie jest potrzebne stawienie się w niej osobiście. W ofercie posiada bowiem naprawę wysyłkową. Oznacza to, że możesz nawet nie wychodzić z domu! Po uszkodzony telefon pojawi się kurier, a następnie zwróci naprawiony. Przy tym wszystkim warto wspomnieć, że każda szybka do iPhone 6s używana przez serwis pochodzi z pewnego źródła, dzięki czemu telefon będzie dobrze służył przez długi czas.