Jak wybrać hosting dla małej lub średniej firmy?

1100

Małe firmy potrzebują szczególnie oszczędnych i skutecznych rozwiązań i zdecydowanie dotyczy to również wybieranych przez nie hostingów. Potrzebują one bowiem strony internetowej, która co prawda nie musi być bardzo rozbudowana, ale musi być na tyle funkcjonalna, by umożliwić stały kontakt z klientem, a jej hosting powinien łączyć atrakcyjną cenę z bardzo dobrym transferem, pojemnością i wsparciem technicznym. Co do kwestii finansowych – należy uważnie zapoznać się z warunkami oferowanymi przez firmy hostingowe, które nierzadko przedstawiają ofertę, która wydaje się atrakcyjna cenowo, ale jeśli przyjrzymy się zapisom napisanym małym druczkiem, może okazać się, że zasypią nas ukrytymi kosztami.

Jedną z najbardziej atrakcyjnych cenowych propozycji można znaleźć pod tym linkiem. Istnieje sporo firm, które oferują tanie usługi w sposób uczciwy, dzięki czemu małe firmy mogą uzyskać rzeczywiście bardzo dobre hostingi nie przepłacając za nie.

Jeśli chodzi o serwery odpowiednie do korzystania przez niewielkie firmy, mamy do wyboru dwie atrakcyjne cenowo opcje, jakim są serwery współdzielone oraz serwery VPS. Ta pierwsza opcja jest zdecydowanie najtańsza, jednak ogranicza nas pod względem wydajności i dostępnych opcji, dlatego powinniśmy się na nią zdecydować tylko jeśli planujemy prostą stronę internetową – sklepu internetowego taki serwer raczej nie „pociągnie”. Natomiast serwery VPS to opcja nieco droższa, za to dająca nieporównywalnie większe możliwości i wydajność. Dla rozwijających się firm jest więc jak znalazł.