Mój komputer

Blog komputerowy, newsy IT, porady sprzętowe

Pamięć

Jak wybrać program do czyszczenia ramu?

Pamięć ram w komputerze często zawiera niepotrzebne pliki, śmieci po odinstalowanych programach, pofragmentowane partycje, stare sterowniki, które utrudniają i spowalniają pracę komputera. Dlatego też warto przejrzeć programy do czyszczenia ramu i optymalizacji pamięci ram.

Warto pobrać program do czyszczenia ramu, gdyż zawiera narzędzia do sprzątania systemu i plików na dyskach oraz w podłączonych do komputera urządzeniach. Niektóre z narzędzi pozwalają na zapobieganie zmianom ustawień przeglądarki, usuwanie niechcianych pasków narzędzi i dodatków do przeglądarek, odinstalowanie niepotrzebnych programów, aktualizację sterowników i tworzenie ich kopii bezpieczeństwa, defragmentację dysków twardych, usuwanie złośliwego oprogramowania, optymalizację ustawień komputera do wygodnego grania, sprzątanie i naprawę systemu.

Program do czyszczenia ramu wykonuje takie zadania jak tworzenie backup danych i ułatwienie ich przenoszenia, przywrócenie usuniętych plików po opróżnieniu Kosza, porządkowanie powiązania plików i aplikacji, ustawiając odpowiadające nam domyślne programy i inne.

Wśród znanych programów do czyszczenia ramu znajdują się takie jak Ainvo Memory Cleaner(pozwala na optymalizację pamięci ram), MaxMem(pozwala na zarządzanie fizyczną pamięcią), ChrisPC RAM Booster(pozwala na optymalizację wykorzystania pamięci RAM) i inne.

Czyszczenie pamięci ram pozwala na zwiększenie ilości pamięci wirtualnej, co jednocześnie umożliwi przyśpieszenie komputera i osiągnięcie lepszej wydajności.

Jednym ze sposobów na przyśpieszenie pracy komputera jest defragmentacja dysku, która może zająć od kilkudziesięciu minut do nawet paru godzin. Defragmentacja pozwala na optymalizację komputera i w tym celu warto wykonywać defragmentację przynajmniej raz na dwa miesiące. Warto również zainstalować dobry program do czyszczenia ramu taki jak Ccleaner, który zadba o zapuszczony rejestr i usunie zbędne tymczasowe pliki.

Jak się okazuje najlepszy program do czyszczenia ramu i jego optymalizacji to także zmiana systemu operacyjnego, gdyż sprawdzają się one na mało wydajnych komputerach stacjonarnych. Inne systemy to Linux, Xubuntu, Crunchbag, Manjaro, Zorin, AntiX, Lubuntu, Xubuntu. Można również pobrać program do czyszczenia ramu, który pozbędzie się zbędnych aplikacji czy też pozostałości po usuniętych już aplikacjach.

Niektóre programy do czyszczenia ramu są niewielkie, lecz umożliwiają przyspieszenie pracy komputera i zwiększenie efektywności jego działania. Program do czyszczenia ramu defragmentuje pamięć, zwalnia niepotrzebnie zajmowane zasoby dzięki czemu wzrasta wydajność systemu. Program do czyszczenia ramu to często sprowadzenie do dwóch kliknięć myszą. Program do czyszczenia ramu może automatycznie wykonać za nas konieczną operację albo pozwala wprowadzić cykliczny interwał.

Program do czyszczenia ramu wybieramy biorąc pod uwagę system na komputerze, problemy, które sprawia nam komputer, a także ilość miejsca, którą zajmie program do czyszczenia ramu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ